Jak obarvit vajíčka s pomocí přírodních surovin a tím, co máte v kuchyni


egg-2162277 1920Pokud hledáte inspiraci, jak si letos zkrášlit Velikonoce barevnými vajíčky, máme pro vás několik tipů. Budeme věrní trendu přírodního barvení a dáme také prostor dětské kreativitě. Barevná vajíčka symbolizují, že šeď chladného období pomíjí a brzy přijde na řadu pestrá paleta jara se všemi nádhernými květinami, bující trávou a přírodou v rozpuku. Doufáme tedy, že si s námi užijete chvilku u vlastního jednoduchého Velikonočního DIY projektu!

Číst více

OVUS před Velikonocemi aneb sám peču beránka i zajíce

IMG 0589i2Zodpovídat za chod dvou farem OVUS není vůbec nic jednoduchého. Že mají právě teď všichni ve firmě plné ruce práce, o tom není pochyb. Svátek, který se doslova točí kolem vajíček, totiž klepe na dveře. Vše vyžaduje precizní plánování, načasování. Aby zkrátka o Velikonocích bylo pro všechny odběratele vajíček více, než obvykle. Jak probíhají přípravy na toto období právě zde, nám v rozhovoru prozradil Robin Červenka, vedoucí provozu.

Číst více

Péče o vejce českých dodavatelů je na špičkové úrovni

PICT0090-2iKdo by neměl rád vajíčka! Náš jídelníček si bez nich jen těžko dokážeme představit. Tím více se čas od času potřebujeme ujistit, zda o jejich kvalitu nemusíme mít obavy. Naše otázky opět po roce patřily MVDr. Zdeňku Císaři, řediteli odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví 2 Krajské veterinární správy SVS pro Středočeský kraj:

Číst více

Velikonoce nám přinášejí radost

Svátky s osobitým půvabem jsou Velikonoce. Ovšem jaký vztah máme k tradici, jak prožíváme právě toto období? Jak vnímáme dny, které jsme si už v dětství spojovali s vajíčky, koledováním a pomlázkou? Čtyři osobnosti, každá z jiného oboru, naznačily, že Velikonoce jsou pro nás stále krásné a veselé.

Číst více

Vejce od poloviny členů Českomoravské drůbežářské unie

Gabriela Dlouhá, Českomoravská drůbežářská unieZvykli jsme si na to, že si vajíčka můžeme koupit kdykoli a kdekoli. Bereme to jako samozřejmost doby hojnosti. Kdo se však stará o to, aby náš stůl nabízel vše, nač máme chuť? Třeba velkoproducenti vajec, mezi něž patří také náš OVUS – podnik živočišné výroby spol. s r.o. ze Slaného. Jsme členy Českomoravské drůbežářské unie, která hájí a prosazuje zájmy chovatelů drůbeže například v legislativě. Předsedkyni představenstva této unie Ing. Gabriele Dlouhé, Ph.D., patřilo několik následujících otázek:

Číst více