Kynuté bochánky s mákem

 MG_9995-1aMáte rádi k vajíčkům nějaký speciální druh pečiva? My v OVUS jsme si všimli, že najít takový druh dalamánku, bagetky nebo chleba, který by perfektně souzněl jak s volskými oky, tak vaječnou pomazánkou nebo vajíčky na hniličku, je velmi těžké. A tak jsme se dali do vlastního pátrání a vývoje. V tomto receptu bychom se s vámi chtěli podělit o náš objev, kterému sluší vejce na nepřeberné množství způsobů: kynuté bochánky s mákem.

Читать дальше

Provokativně dobrá sekaná s vajíčky a kadeřávkem

 MG_8900-1aÚnor se řadí k měsícům, které přejí zabijačkovým hodům. My jsme si pro vás vymysleli jednu inovaci, kterou oceníte na zabijačkové tabuli i mimo ni. A navíc si nebudete muset vyčítat, že jste si dali něco opravdu dobrého, protože v tomto receptu figuruje rovněž dostatek vlákniny, na kterou je bohatý skutečný evergreen mezi zimními zeleninami. Kadeřávek.

Читать дальше

Zdravé pórkové chlebíčky s vajíčky

pomazanka leden_2019Možná nás někdo v lednu překvapí nečekanou návštěvou. Nebo my jeho. Kdo ví. Pro každou z těchto příležitostí se dá vymyslet ale lahodné a zdravé občerstvení. My v OVUS bychom vám rádi nabídli recept, na jehož základě si pochutnáte vy i vaše návštěva. Tato dobrota je nečekaně rychlá na přípravu a téměř nadpozemsky lahodná. Bez výčitek.

Читать дальше

Slané silvestrovské muffiny

muffinyUž jste letos přemýšleli, jaké pohoštění připravíte pro své hosty na silvestrovské a novoroční oslavy? Klasikou jsou nejrůznější krekry. Co ale tentokrát zkusit něco jiného, co zasytí a domov provoní takovým způsobem, že se budou sbíhat sliny i sousedům přes ulici? V OVUS jsme letos vsadili na slané muffiny.

Читать дальше

Slané bramborové košíčky

košíčkyČasto slýcháme, že naši kolegové, kteří z jakýchkoli důvodů nemohou přesnici či obilniny s lepkem, téměř psychicky strádají, když si pročítají naše tipy na lahodné pokrmy. V následujícím předpisu jsme chtěli vyhovět i jim a udělat jim tak torchu radost. I oni si mohou pošmáknout. Vytvořili jsme recept na míru jejich preferencím. A jsou tu slané bramborové košíčky. Bez mouky, s láskou.

Читать дальше