Zdravé pórkové chlebíčky s vajíčky

pomazanka leden_2019Možná nás někdo v lednu překvapí nečekanou návštěvou. Nebo my jeho. Kdo ví. Pro každou z těchto příležitostí se dá vymyslet ale lahodné a zdravé občerstvení. My v OVUS bychom vám rádi nabídli recept, na jehož základě si pochutnáte vy i vaše návštěva. Tato dobrota je nečekaně rychlá na přípravu a téměř nadpozemsky lahodná. Bez výčitek.

Читать дальше

Slané silvestrovské muffiny

muffinyUž jste letos přemýšleli, jaké pohoštění připravíte pro své hosty na silvestrovské a novoroční oslavy? Klasikou jsou nejrůznější krekry. Co ale tentokrát zkusit něco jiného, co zasytí a domov provoní takovým způsobem, že se budou sbíhat sliny i sousedům přes ulici? V OVUS jsme letos vsadili na slané muffiny.

Читать дальше

Slané bramborové košíčky

košíčkyČasto slýcháme, že naši kolegové, kteří z jakýchkoli důvodů nemohou přesnici či obilniny s lepkem, téměř psychicky strádají, když si pročítají naše tipy na lahodné pokrmy. V následujícím předpisu jsme chtěli vyhovět i jim a udělat jim tak torchu radost. I oni si mohou pošmáknout. Vytvořili jsme recept na míru jejich preferencím. A jsou tu slané bramborové košíčky. Bez mouky, s láskou.

Читать дальше

Podzimní maková bábovka

 MG_5344-ovusBábovky jsou slavnou českou klasikou a populární jsou i v zahraničí. Tento moučník má zvláštní kouzlo. Nejen, že domov dokáže nádherně provonět, ale je neskutečně zajímavý v tom, že jej můžete udělat na nespočet způsobů. Bábovku můžeme mít oříškovou, tvarohovou, bramborovou, s kandovaným ovocem, s kořením, kakaem, dýní, mramorovou, jako bublaninu, přizdobenou vším možným. My jsme si pro vás dneska vybrali ale recept na tu makovou. Mák je velice výživná surovina, která vajíčkům i bábovkovému těstu moc sluší. Navíc obsahuje vysoký obsah vápníku. Bábovka z tohoto receptu patří k těm hutnějším, které zasytí.

Читать дальше