Společnost OVUS uspěla v soutěži o Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2017

pa239813 zmŽe vajíčka patří k lahůdkám, o tom bychom vás nemuseli dlouho přesvědčovat. Výsledky prestižního klání chuti to potvrzují. Společnost OVUS – podnik živočišné výroby, spol. s r. o. přihlásil své jedinečné výrobky do prestižní soutěže o Dobrý tuzemský potravinářský výrobek již poněkolikáté. V uplynulých letech uspěla a jinak tomu nebylo ani letos. Ukazuje to, že vejce mají nezastupitelné místo v našem jídelníčku, a to napříč generacemi.

Hlavním kritériem výběru a hodnocení v soutěži je právě již zmiňovaná chuť. Ta je jednou z nejdůležitějších kvalit potravin, na niž bychom rozhodně neměli zapomínat. A to ani v době, kdy se trendy ve výživě mění velice rychle. Na to se soutěž snaží upozornit především a tím také podporuje domácí potravináře, kteří dokáží nabídnout celou řadu skvělých produktů, jež potěší i ty nejnáročnější gurmány.

Hodnocení zajišťují dvě nezávislé poroty, přičemž jedna je složená čistě z dětských hodnotitelů, tedy těch nejpečlivějších a nejobjektivnějších ambasadorů lahodné chuti. Právě od dětské poroty společnost OVUS dostala ocenění Dětská chuťovka 2017. Bylo uděleno třem výrobkům: Farmářský výběr, Indiánská vejce, Moravia.

pa239800 zmAle ani hodnotitelská komise složená z profesionálů, jakými jsou například odborný patron soutěže a rektor VŠCHT prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., prof. Ing. Jana Dostálová, CSc., působící na VŠCHT v Praze či Ing. et Ing. Pavel Mikoška, ředitel jakosti AHOLD Czech Republic, a.s., nemohla chuťové kvality vajíček OVUS jinak než ocenit. Cenu Česká chuťovka 2017 v kategorii Ostatní potravinářské výrobky obdržela Indiánská vejce. „OVUS dokáže zdánlivě jednoduchý produkt, jakým je vajíčko, prezentovat, předvést a vyladit k dokonalosti. A toho si váží jak z expertů složená hodnotitelská komise České chuťovky, tak dětská porota, která reaguje velmi emocionálně. Dětem zkrátka musí potravinářský výrobek chutnat, aby jej ocenily. A to se v letošním roce povedlo. Hovoří za to trojice produktů, jimž udělila titul Dětská chuťovka 2017,“ sdělil Ing. Josef Sléha, jednatel společnosti SYMPEX GROUP s.r.o., vyhlašovatele soutěže.

Vzkaz všem našim fandům, odběratelům, gurmánům: Celý tým společnosti OVUS si i prostřednictvím soutěže ověřil, že naše práce má smysl.