O nás

Odchov nosnic
Odchov nosnic

Navštívili jste stránky přední, výhradně české farmy se čtyřicetiletou tradicí. Na farmě ve Slaném vyrábíme vysoce kvalitní čerstvá slepičí vejce ve standardních velikostech třídy S, M, L, XL, ale i nadstandardních velikostí XXL.Vysoká kvalita našich produktů je zaručena deklarovaným veterinárním atestem.

Čerstvá vejce nejpozději již na druhý den od snášky jsou k dispozici zákazníkům v naší prodejně na farmě ve Slaném, ale i u našich smluvních partnerů (chte se stát naším smluvním partnerem?). 

Dodávka vajec od minimálního množství 180 ks k vlastnímu odběru v prodejním skladu na farmě nebo v provozovně v Praze Řepy . Pravidelné dodávky od 360 ks dle rozvozového plánu nejdéle do 3 dnů od snůšky. 

Vejce rovněž vaříme a loupeme, případně vaříme a barvíme dle přání zákazníků ve všech základních odstínech. Velmi oblíbená jsou PICKNIC vejce nebo SNACK vejce.  

Naše vařená a loupaná vejce v nálevu jsou velmi oblíbená u předních lahudkářských výrobců, ale i v kvalitních restauracích a školních jídelnách.  

Chov slepic probíhá v moderních klecových systémech umístěných v halách, kde je zajištěna maximální hygiena, čistota a nezávadnost surovin na vstupu a konečného produktu na výstupu. Ve výrobě se využívají automatizované systémy vytápění, krmení, napájení, sběru trusu. Informace z těchto procesů jsou přenášeny do podnikového informačního systému. Do toho se také ukládají údaje z tenzometrických vah na silech a počítadel vajec. Na základě těchto modernizací se řízení provozu velice zefektivnilo a zprůhlednilo. 

Probíhá nepřetržitá certifikovaná kontrola vajec. 

Společnost provádí vlastní odchov nosnic, kdy dováží ze zahraničí jednodenní kuřata, která mají mimořádně kvalitní genetický fond. 

Slepice krmíme běžnými přírodními krmivy vysoké jakosti. 


gc group 400Naše společnost OVUS je součástí společenství firem GASCONTROL GROUP, které patří k významným subjektům Moravskoslezského kraje. Sdružuje dvě desítky firem, přičemž klíčovými společnostmi skupiny jsou GASCONTROL, společnost s r.o. a GASCONTROL POWER, s.r.o. Skupina se zaměřuje na výrobu, dodávky a servis technologií a komponentů pro energetiku a průmysl, dále na výrobu plastů a také zemědělskou produkci.

GASCONTROL, společnost s r.o. je tradiční český výrobce a dodavatel technologií a výrobků zejména pro plynárenství a energetiku. Je odborníkem na projektování a výstavbu CNG plnicích stanic a bioplynových stanic. Rovněž zvládá i speciální technologie, například jako jedna z mála firem v ČR provádí uzavírání provozovaných potrubí pod plným tlakem bez nutností odstávky nebo omezení provozu. Navíc není jen montážní organizací, ale má i své vývojové centrum a vlastní výrobky, jako například odorizační jednotky nebo filtry plynných látek, tepelné výměníky, atd.

GASCONTROL, společnost s r.o. založil v roce 1992 Mieczyslaw Molenda, současný majitel.