Exkluzivní vejce

V naší nabídce nalezente několik speciálních druhů vajec. Jedná se o dva druhy vajec od nosnic s genetickým původem od jihoamerických indiánů a dále vejce od slípek Moravia, které chovaly naše prababičky.

Modrá a zelená vajíčka

exkluzivni 01Přinášíme vám modrá a zelená vajíčka původně chilských indiánských slepic.
Jejich vajíčka jsou výběrová a specifická tím, že mají nižší obsah cholesterolu než vejce běžných slepic a jsou také přirozeným antioxidantem. Jsou velmi oblíbená na americkém kontinentu a stejně tak v Británii, ve špičkových londýnských restauracích.
Jedná se o čistou chovnou linii a chov těchto vzácných slepiček je náročnější. Araucana modra_zelena_IMG_1572Nosnice mají mnohem nižší snášku a snesení jednoho vajíčka trvá delší dobu než u běžných nosnic. Díky tomu má vajíčko výjimečné vlastnosti a jsou v něm obsaženy všechny potřebné užitečné látky. Vajíčka mají jedinečnou plnou krémovou chuť a příznivý vliv na zdraví jedince. Zároveň má pevný kulatý žloutek, který oceníte při úpravě jako smažené vejce. Jsou však výborná v jakékoliv úpravě. Naše modrá a zelená vajíčka určitě stojí za vyzkoušení a obohacení vašeho jídelníčku.

 

Tmavě hnědá vajíčka

exkluzivni 02I tyto slepice, původem od chilských indiánů, snášející tmavě hnědá vejce, jsou rovněž čistou
chovnou linií a mají nižší snášku a delší dobu pro snesení jednoho vajíčka. Vajíčka mají krásnou lesklou tmavě hnědou barvu skořápky, která je velmi pevná a proto se výborně hodí na vaření. Kromě krásné barvy skořápky jsou unikátní svou výraznou bohatou lahodnou chutí
a svým hustým žloutkem evokují tradiční časy. Výborná jsou na míchaná vejce, ale samozřejmě jsou vhodná pro jakoukoliv úpravu. Marana tm_hneda_vejce_IMG_1603Hnědá vajíčka jsou velmi oblíbená ve špičkových londýnských restauracích, které využívají jejich bohatou chuť pro zvýraznění mnoha receptů.

 

 

Vejce Moravia

exkluzivni 03_vejce_moraviaTradiční česká vejce s typicky krémovou skořápkou z chovů na podestýlce.
Na českém trhu zcela jedinečná podestýlková vejce, ať už chovem s přístupem denního světla, či specificky provedeným výběrem.
Samozřejmostí našich podestýlkových chovů je přístup denního světla, což zvyšuje životní pohodu nosnic. Slepice tak žijí v přirozeném rytmu, mají v halách volný pohyb, mohou hřadovat a také hrabat. K zákazníkům se tak dostávají vejce od spokojených slepic.Moravia IMG_1716
Vajíčka od tradiční české slepice Moravia se vyznačují výtečnou chutí a také vynikající šlehatelností. Jsou typická krémovým zbarvením skořápky a krásným tvarem. Žloutek má přirozeně sytou barvu až dooranžova. Moravia je ryze české plemeno známé našim babičkám.