Exkluzivní vejce

Čerstvost, špičková chuť a výborné nutriční hodnoty. To milují naši zákazníci. Proto si vyhledávají vejce naší řady Premium, tedy Indiánská vejce, vajíčka Moravia a Farmářský výběr.  Některá z naší produkce navazují na tradici malých tuzemských venkovských chovů. Jsou zkrátka jako od babičky ze dvorku.  A ta Indiánská miluje dokonce i britská královna. V každém případě jsou tato vajíčka unikátní a budou chutnat skutečně každému. Milují je děti, maminky, chutnají mužským i těm, kteří dbají o štíhlou linii nebo se touží stravovat zdravě, aniž by se museli vzdávat lahodné chuti. Okouzlila také cukráře, šéfkuchaře a restauratéry. Jsou prostě skvělá!

 

Indiánská vejce

exkluzivni 01

Indiánská vejce jsou jedním z nejlahodnějších druhů vajec na našem trhu, který jimi zásobujeme jen my. Vyznačují se jedinečnou chutí, pro kterou si je oblíbili nejen děti, ale také světové kuchařské špičky. Jejich žloutek je krémový a hutný, rozplývá se v ústech. Na konci každého sousta se objevuje jemně slaný dozvuk, který je dán vyšším obsahem zdraví prospěšných minerálů. Proto se probojovala na menu těch nejvyhlášenějších restaurací ve světě. 

Araucana modra_zelena_IMG_1572Mimo to patří tato vejce k těm, které mají nejnižší obsah cholesterolu, zvláště pak toho „zlého“. Jsou vhodná pro seniory i další skupinu lidí, kteří si přejí mít tuto složku jídelníčku pod kontrolou. Jejich další zvláštností je, že skořápka je od přírody tyrkysová, nazelenalá nebo čokoládově hnědá. Nejlépe těmto vajíčkům sluší jednoduchá úprava. Jsou ideálním kandidátem pro snídaňové lahůdky, luxusní předkrmy i salátové variace. Jsme na indiánská vejce velmi hrdí, je to specialita, jíž jsme do naší země přinesli a o jejíž kvalitu se svědomitě staráme.

exkluzivni 02Tyrkysově modrá a nazelenalá vajíčka pocházejí od plemene Araucana, které je oblíbené především v USA a ve Velké Británii. Královna s těmito vajíčky vždy začíná svůj den. Nechává si je servírovat každé ráno k snídani.

Skořápku zbarvenou do čokoládového odstínu mají typicky vajíčka od slepic plemene Maran. Jsou populární především ve Francii a dalších francouzsky hovořících částech světa.Marana tm_hneda_vejce_IMG_1603Skořápka je velmi pevná, a tak jsou vhodná především k vaření.

Více o Indiánských vejcích

 

 

 

Vejce Moravia

exkluzivni 03_vejce_moravia

Kdo by si nepřál tajný recept na nejpevnější a nejnadýchanější bílkový sníh? A my ho máme. V podobě vajec Moravia, jejichž bílky se dají asi o 30 % lépe vyšlehat. Takže nejen, že je sněhu více. Ale má dokonce ideální parametry, pro které jsou tato vejce vyhledávaná cukráři a kuchaři napříč celou republikou. Plemeno Moravia patří mezi ta tradiční česká, která byla oblíbená na venkovských dvorcích našich babiček.
Moravia IMG_1716Vajíčka jsou typická krémovým zbarvením skořápky a krásným tvarem. Žloutek má přirozeně sytou barvu až dooranžova. Moravia je ryze české plemeno známé našim babičkám.

Více o vejcích Moravia

 

 

Vejce farmářský výběr 

Moravia IMG_1716Lahodná vajíčka pro jakoukoli kulinární úpravu, která mají vynikající chuť a pochází od plemen oblíbených v České republice. Vykouzlíte s nimi lahodné chlebíčky, omelety, zapékanou zeleninu, gratinované brambory, perfektní sekanou nebo ten nejlepší slaný koláč. Jedinečné chuťové vlastnosti a kvalitu vajíček zaručuje moderní způsob chovu v hluboké podestýlce, kdy mají slepičky přístup na čerstvý vzduch a denní světlo. Mohou žít v souladu s přirozenými rytmy a bez stresu z přítomnosti predátorů.

Více o vejcích Farmářský výběr