Vejce Farmářský výběr

Moravia vejce zahlavi

Trendem posledních let jsou vajíčka, která jsou jako ta ze dvorku nebo jako od farmáře. Idylické prostředí a pohoda. Vajíčka té nejvyšší kvality vhodné pro všechny gastronomické úpravy, po nichž se doma jen zapráší. Právě taková jsou vejce Farmářský výběr společnosti OVUS, která pocházejí od tří různých plemen slepic, jež mají v naší republice dlouhou tradici chovu.

podestylka
HLUBOKÁ
PODESTÝLKA
vybeh
VÝBĚH
PRO SLEPIČKY
svetlo
PŘÍSUN
DENNÍHO SVĚTLA
 

Chov maximálně připomínající přirozené prostředí

Nosnice, od nichž pocházejí vejce Farmářský výběr, žijí v prostředí, které je velice blízké tomu přirozenému. Mají dostatek prostoru, aby mohly volně hřadovat, hrabat, komunikovat mezi sebou. Žijí v souladu s přirozeným rytmem světla a tmy, noci a dne. Díky tomu jsou spokojenější. Mají přístup na denní světlo a čerstvý vzduch. Samozřejmostí je hluboká podestýlka a špičkové krmení. Naše nosnice nejsou vstaveny riziku střetu s predátory, a tak je dokonale eliminován stres, který v přírodě na tato zvířata působí. V OVUS jsme díky řadě inovací a investicím mohli zmodernizovat ustájení, které tak dokonale odpovídá tomu, co naše slepičky potřebují, aby byly zdravé a šťastné. Jedině spokojená slepice chovaná ve zdravém a přívětivém prostředí dokáže snést to nejchutnější vajíčko.


Bezpečná a moderní potravina pro každý den

baleni V našich chovech dbáme na kondici a věk našich slepiček, aby je snáška vajec nevyčerpávala. Kopírujeme cyklus, který tomuto živočichovi do vínku dala příroda. Proto můžeme nabídnout vajíčka špičkové kvality s tím nejlepším poměrem výživných látek. Vejce ze snášky mladších slepiček mají obecně příznivější cholesterolový profil a nejsou vystavena takové bakteriální a virové zátěži jako tomu je u starších zvířat.

Naše chovy nepřetržitě monitorujeme a naši zootechnici se jim denně věnují nejen po stránce zdravotní, ale starají se také o pohodu a harmonii každého hejna. Každý den mají naše slepice tu nejlepší lékařskou péči.

Nepřetržitě jsou kontrolována také naše vajíčka, to proto, abychom trhu nabídli nejlepší kvalitu a bezpečnost čerstvé potraviny. Stojíme si za tím, že jsme špičkoví chovatelé i producenti, kterým záleží na tom, abyste měli radost z každého sousta pokrmu, do nějž naše vajíčka zakomponujete.


Superpotravina pro lidské zdraví

baleni

Ve slovníku strávníků se usídlil výraz superpotravina. Věděli jste ale, že se mezi ně řadí i vajíčka? Bílkoviny se nachází v bílku i ve žloutku a obsahují esenciální aminokyseliny, které si tělo nedokáže samo vytvořit. Dohromady je tak vajíčko malý zázrak, který dokáže doplnit v lidské výživě přísun aminokyseliny a navíc je vhodný pro vegetariány jako alternativa k masitým zdrojům bílkovin.Bohatství minerálů a vitamínů z vajíček

Kdo by si přál mít krásné vlasy, pokožku i nehty, ten by měl konzumovat vajíčka. Mají totiž vysoký obsah biotinu a methioninu – aminokyseliny půvabu.

Významné je ve vejcích také zastoupení vitamínů D, E nebo A. Patří mezi významné antioxidanty, které posilují odolnost organismu vůči oxidačnímu stresu a chrání buňky. Vitamíny skupiny B (B1, B2, B12, B6), kyselina listová, niacin jsou ve vejcích také hojně obsaženy. Jsou důležité pro zdraví nervové soustavy, srdce, pokožky, krvetvorby, podílí se na metabolismu.

Ve vejcích je bohatství minerálů. Hořčík pro zdravé svaly a psychickou pohodu, vápník pro zdravé kosti a zuby, draslík pro správné fungování srdce a cév, zinek pro silný imunitní systém a selen jako prevence před volnými radikály a podporu funkce štítné žlázy.


Kulinářské hrátky s Farmářským výběrem

Chov

Tato vejce jsou vhodná prakticky pro jakoukoli kulinární úpravu. Můžete je vařit i smažit. Vyšleháte z nich sníh na piškot (ačkoli dle nás a mnoha cukrářů jsou na sníh vejce Moravia ještě o chlup lepší), utřete z nich vynikající krém na nepečené dezerty. Upečete s nimi bábovku i linecké koláčky.

U nás v OVUS milujeme Farmářský výběr pro teplou kuchyni – například gratinované brambory, zapékanou zeleninu, pro přípravu fritaty nebo omelet a palačinek. Vyniknou i jako součást zabijačkové sekané nebo v masových závitcích. Skvěle doplní domácí biftek a k dokonalosti dovedou i polévku – například tu česnekovou, mrkvovou, s vaječnou jíškou či nočky anebo se svítkem.

Uplatnit se dají i v pomazánkách a zvláště lahodná je s nimi ta drožďová. A vyniknou i v salátech!


Kde vejce Farmářský výběr zakoupit

Farmářský výběr najdete jen jeden. Vejce zakoupíte v obchodní síti Kaufland, na Košík.cz nebo v naší prodejně ve Slaném-Kvíci.

kauflandkosik