Vejce Moravia

Moravia vejce zahlavi

Pamatujete si, jak snadno se našim babičkám dařilo vyšlehat ten nejjemnější a nejpevnější bílkový sníh. Jako by snad byly tyto ženy nadány magickou mocí, s níž se jim vše povedlo včetně této vrcholné cukrářské disciplíny. Nenechte se ošálit, žádná magie v tom nebyla. Měly jiný trik. Chovaly na svých dvorcích slepice plemena Moravia a jejich vajíčka využívaly pro slanou i sladkou kuchyni, zkrátka všude tam, kde byl sníh potřeba.

slehac
VYSOKÁ
ŠLEHATELNOST
podestylka
HLUBOKÁ
PODESTÝLKA
vybeh
VÝBĚH
PRO SLEPIČKY
svetlo
PŘÍSUN
DENNÍHO SVĚTLA
oceneni
OCENĚNO
2016 / 2017
 

Vejce Moravia jako český poklad

V úvodu jste se dozvěděli, že tato vajíčka pocházejí od stejnojmenného plemene slepic – tedy Moravia. Je to naše domácí plemeno vyšlechtěné přímo v České republice a má zde dlouholetou tradici. Pokud vaši prarodiče měli kurník s hejnem slepic, s velkou pravděpodobností byla alespoň jedna z nich právě plemene Moravia. Je natolik výjimečné, že bylo zařazeno do světového genofondu, aby se zachovalo budoucím generacím.

V OVUS kuřátka tohoto plemene odebíráme od českého šlechtitele. A za přísných podmínek dohlížíme na to, aby se jim u nás dostalo té nejlepší péče a vyrostly ve zdravé a spokojené nosnice. Chováme je však s využitím nejmodernějších metod včetně špičkové počítačové techniky, která umožňuje nepřetržitý monitoring prostředí i jejich zdraví. Samozřejmostí je přístup na denní světlo, aby byl zachován přirozený biologický životní rytmus slepic, dostatek prostoru a hluboká podestýlka, aby mohly volně hřadovat a hrabat.


Jak vejce Moravia poznáte v obchodě

Moravia vejceMoravia vejce

Tato vajíčka se vyznačují krásnou světle béžovou až krémovou barvou skořápky. Terminologií módních nadšenců by to byla směs světle béžové, tónů starorůžové a smetanově bílé. Díky svému jedinečnému zbarvení skořápky je v obchodě snadno poznáte a odlišíte od jiných.

Prodáváme je v krabičkách zelenožluté barvy, které jsou vždy opatřeny odpovídající etiketou, jež vám prozradí, že jste vybrali to nejlepší vajíčko pro přípravu nadýchaných pokrmů z bílkového sněhu. Je na nich jasně uvedeno, že jde o vejce Moravia. Pokud byste si přáli místo balení po šesti kusech spíše celé plato, pak zamiřte do naší podnikové prodejny ve Slaném-Kvíci, kde vám připravíme takové množství, jaké budete potřebovat.

Mimo to mohou být vejce Moravia také součástí dalšího balení, tzv. Vaječné duhy, kde mimo to najdete také Indiánská vejce (tyrkysová, zelená či čokoládově hnědá), vejce nazvaná Farmářský výběr z hluboké podestýlky nebo vejce bílá.


Proč cukráři milují vejce Moravia

To jsme naznačili již na začátku našeho textu. Jde o bílkový sníh, který se nepodobá žádnému jinému. Je jemný, nadýchaný a snadno se vypracovává. Vejce Moravia mají totiž o 20 až 40 procent lepší šlehatelnost než jiná vejce, proto sněhu ze stejného počtu bílků vyrobíte více. Uplatní se při přípravě kokosek, makronek, pusinek, piškotů, koláčů, bezé, laskonek, dezertů typu pavlova, jahelníků a v mnoha dalších sladkých variacích.

BábovkaBábovkaVejce MoraviaVejce Moravia v balení typu platoBábovka a vejce Moravia v balení po 6ti


Vejce Moravia na slano

Bílkový sníh si ale můžete užít i ve slaných pokrmech. Protože tato vajíčka se vyznačují velmi neutrální příjemnou chutí, poradí si i se složitějšími variacemi, kde mají hrát prim jiné suroviny – například bylinky, zelenina nebo koření. Nadýchané nádivky, bylinkové rolády, fitness chlebíčky, slané koláčky, svítky a jiné delikatesy – to vše s nimi zvládnete. Vejce Moravia uplatníte i v dalších slaných receptech jako každé běžné vajíčko.


Bílky plné bílkovin

Chov

Vejce Moravia jsou také unikátní tím, že bílek tvoří i více než 2/3 hmoty tohoto živočišného produktu. A právě obsah bílkovin a poměr aminokyselin zapříčiňuje jejich jedinečné vlastnosti. To může zaujmout především fitness nadšence, kteří se snaží regulovat příjem tuků a zvyšovat ve své stravě podíl bílkovinové složky pro efektivní budování svalové hmoty.

Vejce Moravia jsou dále bohatá na polynenasycené mastné kyseliny, jód, zinek, hořčík, selen, vitamíny A a E, fosfolipidy a antioxidanty.


Získaná ocenění

ceska chutovka detska chutovka transparent Ve významné soutěži pro domácí producenty potravin Česká chuťovka 2016 obdržela vejce Moravia prestižní cenu v kategorii ostatní výrobky. V roce následujícím ocenila jedinečné chuťové vlastnosti těchto vajíček i dětská porota soutěže a udělila jim Dětskou chuťovku.


Kde vejce Moravia najdete

Preferujete-li internetové nákupy, pak vás potěší, že zásobujeme e-shop Košík.cz. Chodíte raději do kamenného ochodu a vše si rádi prohlédnete a pokocháte se pohledem na čerstvé zboží? Pak vás potěší, že zavážíme vejce do řetězců Albert, Kaufland, Tesco, Globus. Přáli byste si odebrat větší množství vajec? Zastavte se v naší podnikové prodejně ve Slaném-Kvíci.

kosiktescoalbertkauflandkaufland